Arslanbey Parkı

Kahramanmaraş Yörük Selim Mahallesi’nin hemen kuzeyinde Ahır Dağı’nın eteğindeki ormanların arasında saklı bir cennet yer almaktadır. Büyükşehir Belediyesi tarafından 2013 yılında hizmete açılan Arslanbey Parkı aileniz ve sevdiklerinizle şehrin gürültüsünden uzaklaşmak, doğayla bütünleşmek ve stres atmak için çok uygun bir alan.

Arslanbey Parkı Girişi

Kuzey Çevre yolu vasıtasıyla şehrin her yerinden özel araçlar ve toplu taşıma ile kolayca ulaşım sağlanan parka çevre illerden de ziyaretçiler haftasonları akın etmektedirler.

Tüm Günü Burada Geçirebilirsiniz

Ziyaretçiler uzunca vakit geçirebilsinler diye her şey düşünülmüş. On kişinin rahatlıkla sığacağı konforlu pergoleler, en kalabalık zamanda bile sıra beklemeyecek kadar yeterli sayıda lavabo ve çeşme piknikçi ailelerin hizmetine sunulmuştur. Yeri gelmişken hatırlatalım; Arslanbey Parkında mangal yasak. Mangal severler buraya araçla birkaç dakika uzakta bulunan Muhsin Yazıcıoğlu Parkını ziyaret edebilirler.

Yetişkinler parkta zaman geçirirken, yemekleri hazırlarken, örgülerini örerken, fotoğraf çektiren yeni evli çiftleri izlerken çok rahat edecekler. Zira çocuklar ve gençler için çok farklı alternatifler oluşturulmuş.

Arslanbey Parkı macera oyun grubu

Dikey ve yatay ip köprülerle tırmanılan 40 metre uzunluğunda kaydırağı olan macera oyun grubu bunlardan birisi. Kaydırak o kadar ilgi görmüş ki sadece gençler ve çocuklar değil adrenalin seven yaşlıların da kaydığına sıklıkla şahit olursunuz.

Arslabey Parkı'ndaki Uzun Kaydırak

1987-1989 yıllarında İsviçre’de çalışan babamdan döndükten sonra sürekli oraları anlatmasını isterdik. İsviçre’nin parklarında bulunan beton tenis masaları babamın anlattığı ilginç detaylardan bir tanesi idi. Orada yaşayanlar sadece top ve raketlerini alarak parka gidip tenis oynayabiliyorlardı. Biz ise para vererek salona gitmek ya da 500 kişilik okulda 10 dakikalık teneffüste yetişip sıra kapmak zorundaydık.

Arslanbey Parkı Masa Tenisi

Masa tenisi seviyorsanız eğer pikniğe gelirken raketinizi ve topunuzu getirmenizi öneririz. Arslanbey’de İsviçre parklarında olduğu gibi beton tenis masaları sizi bekliyor.

5m*5m boyutunda satranç da oynayabilirsiniz bu parkta. Satranca erken yaşlarda başlayan çocuklar yanlarında babalarını da getirmeliler buraya. Taşları yerinden kaldırmak için yardıma ihtiyaçları olacak çünkü.

Arslanbey Parkı Satranç Takımı

Keşke bütün camilerimiz bu şekilde doğayla uyumlu olsa, göze hitap etse dedirtecek şirinlikte iki katlı tamamen ahşap mescit, çayını yudumladıktan sonra namaza durmak isteyenler için çok büyük rahatlık sunuyor.

Arslanbey Parkı Mescidi

Küçük Hayvanat Bahçesi

Ormanın içinde hem yürüyüş yapmak hem de temiz hava solumak isteyenler de unutulmamış. Neredeyse hiçbir ağaç kesilmeden hiç beton kullanılmadan uzun yürüyüş parkurları ve egzersiz grupları oluşturulmuş. Yürüyüşe çocuklarınızla birlikte çıkmanızı tavsiye ederiz. Parkurun sonunda birbirinden şirin midilli, devekuşu, at, tavuk ve köpek türlerinin bulunduğu, çocukların harika vakit geçirebileceği, yaz aylarında ata binme deneyimi yaşayabileceği bir menaj yer almaktadır.

Arslanbey Parkı Midilli

Büyükşehir Belediyesi’nin bölgede parkı genişletme ve yeni etkinlik alanları oluşturma çalışmaları devam etmektedir. Şimdilik at binme de dâhil saydığımız bütün faaliyetler halkın hizmetine ücretsiz sunulmaktadır. Bundan sonra da ücretsiz devam etmesini umuyoruz. Halkımızın da sunulan bu hizmeti sonraki nesillere daha güzel şekilde bırakmak adına oyun grupları ve piknik alanındaki genel güvenlik ve temizlik kurallarına uymasını hatırlatmak isteriz.

Ulaşım

Arslanbey Parkı kuzey çevre yolunda Çamlık olarak tabir edilen bölgede yer alır. 32-B, 7, 16, 23, 34 numaralı halk otobüsleri ile ulaşım sağlanabilir.

Facebook Yorumları
Tıkla. Paylaş. Destek Ol.

Yusuf

Şeyma'nın eşi, Bilal ve Barış'ın babasıyım. Endüstri Mühendisiyim. Küçük şehirleri severim. Tarih ve arkeolojiye meraklıyım. Maraş'ı yürüyerek, bisiklet üstünde, yamaç paraşütüyle ve yüzerek keşfetmeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir