Destek Olun

Kar amacı güden bir medya kuruluşu, reklam ajansı veya herhangi bir şirket değil Maraş Avucumda. Toplumsal faydayı amaçlayan bir sosyal girişim.

Birkaç şehir sevdalısı arkadaşımın manevi destekleri ve değerli önerileri haricinde herhangi bir destekleyeni yok bu mecranın. Kimi zaman gelen sponsorlu içerik tekliflerini de özgünlüğü korumak adına reddediyorum. İnternet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında nadiren de olsa yer verdiğim ticari işletmeler sadece beğendiğim, başkalarına önermeye layık gördüğüm ve şehre değer kattığını düşündüğüm genellikle küçük ve az bilinen işletmelerdir. Bazılarının bu platformdan haberleri bile yoktur, beni de tanımazlar. Yazdığım yazıları bir şekilde internette görüp sen kimsin kardeşim bizle ilgili güzel şeyler yazmışsın ama biz de seni tanımak isteriz diyenleri bile oluyor. Dönem dönem internet reklam pazarının nasıl işlediğini anlamak ve bu pazarda meydana gelen değişiklikleri öğrenmek adına Google reklamlarını yayınlıyorum. Sürekli denemeler yaptığım ve reklam yöntemini değiştirdiğim bu reklamlardan gelir elde etmem mümkün değil.

Çok fazla gideri var bu mecranın. Site büyüdükçe ve ben yaş aldıkça daha fazla hissettim bu durumu. Barındırma hizmetleri, alan adı ve dünyanın her tarafından saldıran internet korsanlarına karşı aldığım güvenlik önlemleri için yüklü miktarda masrafa katlanıyorum. Şehri dere bucak yaya, bisikletle ve araçla gezerken ve daha önce benzeri görülmemiş konularda araştırmalar yaparken ne büyük masraflar yaptığımı, ayırdığım emek ve zamanın hacmini çocuklarım büyüyüp ailevi sorumluluklarım artınca anladım açıkçası.

Siteyi ilk kurduğum günlerden beri maddi destek vermek isteyenler oluyordu. Bugüne kadar herhangi bir yasal altyapı olmadığı için hiçbir şekilde bağış ve yardımı da kabul etmedim. Çünkü ne bağış toplayacak bir dernek ne de fatura kesecek bir şirket burası. Tamamen kendi bütçemle bu siteyi ayakta tutmaya devam ettim bu nedenle. Sitenin onuncu yılında Bireysel Emeklilik Sistemi üzerinden insanların birbirine yasal olarak hediye gönderebildiğini öğrendim. Eğer siz de bana çalışmalarımda destek vermek, gezilerimi ve araştırmalarımı artırmak, bu sitenin ayakta durmasına katkı sağlamak istiyorsanız aşağıdaki karekod veya bağlantıdan bana bireysel emeklilik sistemi üzerinden hediye gönderebilirsiniz. Bu uzun vadeli hediyeyi ölmezsem 2039 yılında kullanmaya başlayabileceğim. Açıklama eklerseniz destek verenler olarak isminizi burada da yayınlayabilirim. Şu ana kadar bu yöntemle de destek veren kimse olmadı.

Aşağıdaki karekodu okutarak

veya aşağıdaki bağlantıyı kullanarak

BES Hediye Gönder

Bulabildiğim tek yasal yoldan bana destek olabilirsiniz.

Tıkla. Paylaş. Destek Ol.