Lezzet Durakları

Karsu Alabalık

Güncelleme: 9 Mart 2017

Alabalık yemek için genelde şehirden uzaktaki tesisleri tercih ederim. Şehirden uzaklaşmadan, belki bir öğle arasına balık sıkıştıralım diyenler için  de Maraş’ta çok fazla alternatif var. Bunlardan bir tanesi Karsu Alabalık.

Kahramanmaraş-Kayseri yolunda şehrin hemen çıkışında Ceyhan Nehri üzerindeki Hasancıklı Köprüsü sizi karşılayacaktır. Köprünün hemen güneyinde nehrin akış yönüne göre aşağı tarafta su üstünde yüzen bir restoran göreceksiniz.

Arabanızı nehir kıyısına park edip, mevsimsel değişen su seviyesine göre 5-10 basamak inerek sizi bekleyen yüzer köprüyle restorana geçebilirsiniz. Tuvalet ihtiyacınızı aracınızı park ettiğiniz yerde gidermeyi unutmayın. Aşağıda suyun tam üstündeki restoran bölümünde tuvalet bulunmamaktadır.

Su üzerinde dubalara asılı şekilde yüzen restoranın yeterince geniş kapalı ve açık alanları bulunmakta. Hava soğuksa dert etmeyin. Dört tarafı camlarla kaplı iç mekanda da panoramik bir görüntüyle Ceyhan’ı izlemeniz mümkün.

Karsu Alabalık’ta servisler saat 12:00 de başlıyor. Kış aylarında 21:00, yaz aylarında ise 23:30’a kadar açık olan mekanda her türlü ızgara ve kebap çeşidini bulabilirsiniz. Firmanın, restoranın yakınındaki çiftlikte ve bir alabalık şehri olan Maraş’ın farklı bölgelerinde kendi ürettikleri alabalıkları benim her zamanki favorim. Alabalığı, ızgara ve kiremitte olmak üzere 2 çeşit sunuyor burası. Yağlı balığı sevenlere, 250 gr’lık normal porsiyon yerine, her yerde bulamayacakları 500 gr’lık iri alabalık sipariş etmelerini öneririm. 500 gr’lık büyük gelir diyenler yalnız değillerse iki küçük alabalık siparişi yerine bir büyük alabalık sipariş ederek paylaşabilirler.

Yemeğinizi beklerken restoranın etrafında sürüler halinde yüzen, kimi zaman yanınıza kadar sokulup, kafalarını size uzatarak acıktıklarını anlatan kazların, en az Ceyhan kadar güzel mavi gözlerini hayranlıkla seyredebilir, kulağa hoş gelen bağırışlarını dinleyebilir, ekmeğinizi onlarla paylaşabilirsiniz.

Ulaşım

Kayseri tarafından şehre girerken Ceyhan Nehri üstündeki köprüyü geçmeden sağa dönün. Kahramanmaraş’tan gelenler için Kayseri yolunda 10 km’de bulunan OSB kavşağından U-dönüşü yaparak mekana ulaşabilirsiniz. Akşam 18:00’a kadar 36/A ve 36/B otobüsleri ile de buraya ulaşmanız mümkün.

Kayseri Yolu 10. Km Hasancıklı Köprüsü Altı Onikişubat/K.Maraş

Tel: 0344 215 0999

Facebook Yorumları
Tıkla. Paylaş. Destek Ol.

Yusuf Köleli

Şeyma'nın eşi, Bilal ve Barış'ın babasıyım. Endüstri Mühendisiyim. Küçük şehirleri severim. Tarih ve arkeolojiye meraklıyım. Maraş'ı yürüyerek, bisiklet üstünde, yamaç paraşütüyle ve yüzerek keşfetmeye çalışıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir