Kültür-SanatTarih

Yedi Güzel Adam Edebiyat Müzesi

Güncelleme: 25 Kasım 2018

Şairler şehridir Kahramanmaraş. Cahit Zarifoğlu’nun Yedi Güzel Adam Şiir’inde isim belirtmeden yedi tanesini anlatmıştır. Yedi şairle de sınırlı değildir şehrin yetiştirdiği söz ustaları. Kahramanmaraş’ın her köşesinde kendilerine özgü tarzlarıyla ulusal ve uluslararası alanda bilinen şairler ve edebiyatın diğer alanlarında önemli başarılara imza atmış sanatçılar yetişmiştir.
Tek tek isimleri yazılsa sayfalar dolduracak olan şair ve yazarlarımız, Dulkadiroğlu İlçesi Gazipaşa Mahallesinde bulunan Yedi Güzel Adam Edebiyat Müzesi’nde sanatseverlerle buluşuyor.
1860’larda Amerikan Misyonu tarafından kız koleji olarak inşa edilen, son yapılan restorasyonun ardından edebiyat müzesi şeklinde hizmet vermeye başlayan dört katlı taş yapıda Kahramanmaraşlı şairler ve yazarların hayatları, anıları ve eserleri edebiyatseverleri bekliyor olacak.

Facebook Yorumları
Tıkla. Paylaş. Destek Ol.

Yusuf Köleli

Şeyma'nın eşi, Bilal ve Barış'ın babasıyım. Endüstri Mühendisiyim. Küçük şehirleri severim. Tarih ve arkeolojiye meraklıyım. Maraş'ı yürüyerek, bisiklet üstünde, yamaç paraşütüyle ve yüzerek keşfetmeye çalışıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir