Mehmet Akif Ersoy Belediye Evi

Tıkla. Paylaş. Destek Ol.

Son Güncelleme:

Yazın bir nehrin serinliği yüzüne değsin, kışın içinizi ısıtan ahşap duvarları olsun dediğiniz bir kafeyi paylaşmak istedim sizlerle. 2013 yılında açılmış ve Elbistan halkının yanı sıra birçok misafire de ev sahipliği yapan Mehmet Akif ERSOY Belediye Evi’ni Köprübaşı Mahallesinde, belediye binasının arka tarafında ve kendisini özel kılan Ceyhan Nehri’nin hemen bitişiğinde bulabilirsiniz.

Eşsiz Bir Manzarada Güne Başlamak

Haftanın her günü öğleye kadar leziz bir kahvaltı veya sıcak bir omlet, mesai saatleri içerisinde ise çay, kivi çayı, Türk kahvesi ve Elbistan’ın kendine özgü sıcacık kahve kokteyli olan Kervansaray kahvenin yanında soğuk içeceklerle de hizmet vermektedir.

Nehir kenarında dışarıda ve içerde birçok masasıyla küçük çaplı toplantılarınıza da hizmet eden belediye evini biraz daha ayrıntılı anlatayım dilerseniz.

İçerisi şık bir kafe hatta nehir manzaralı lüks bir restoranı andıran iç dekorasyonu ile dikkat çekiyor. ‘manzara’ kelimesi size pencerenizden görünenleri anlatabilir. Fakat bu ev nehir masanızın altından akıyorken çayınızı içtiğinizi hissettirecek kadar manzaraya dâhil. Yazın sıcak günlerinde yüzünüze suyun serinliği değdiğinde dış masalarıyla, kışın sıcacık ahşap görünümüyle tek çatı altında bambaşka iki mekân sunan bir ev burası.

Seviyeli samimiyeti ile hizmet veren personel, kişi sayısı ve o anki düzene göre dışarıda, 1. Katta veya giriş katta sizin için uygun masaları gösteriyor. Ekonomik fiyatları ve kafa karıştırmayacak sade menüsü ile hızlı servisi mevcut. Yazımızın tariihi itibariyle 50 kuruşa çay içip 5 liraya kahvaltı yapacağınız bu mekânın piyasa fiyatlarına oranla uygun olduğunu 2 liraya Türk kahvesi içtiğinizde daha çok hissedeceksiniz.

Bay ve bayan mescit, müşteri ve personelin ayrı kullandığı tuvalet ve lavabolarda servis ve sunumdaki hijyenin korunduğu diğer yerler.

Etnik desenli lambalar altında yahut testi gömülü bahçe duvarlarının gölgesinde bir şeyler içerken Ceyhan Nehri’ni seyretmenin tadına varacağınız eşsiz bir mekâna yani Elbistan’ın kalbinden akan bir nehri ayaklar altına sunan, şehrin ortasında doğayı yaşatan Mehmet Akif ERSOY Belediye evine hoş gelmelisiniz.

Ulaşım

Köprübaşı Caddesi, Halk ekmek yanı, Elbistan

Facebook Yorumları
Tıkla. Paylaş. Destek Ol.

Rana

Edebiyat seven Matematik Öğretmeni.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir