Lezzet Durakları

Anne Eli Değmiş: Merhaba Ev Yemekleri

Güncelleme: 5 Şubat 2017

Beğendiğimiz yiyecekler olduğunda “annemin yaptığı gibi” şeklinde bir ifade kullanırız. Annemizin yaptığı bizim için en lezzetlisidir. Bu lezzeti herkes için yakalamak oldukça zor. Çünkü herkesin annesi farklı. Sizlere anne eli değmiş bir yemek yerini tanıtacağım. Anne eli değmiş dedim ama “gibi” kullanmadığıma dikkat etmişsinizdir.

Merhaba Ev Yemekleri yemek konusunda rüştünü ispatlıyor ve beğenimizi kazanıyor. Hızlı yemek kültürünün bize özgü veya batıya özgü şekilleri ve türevlerini her köşe başında görebilirsiniz. Artık öyle bir noktaya gelmiş ki bu beslenme şekli yavaş yemek bulamıyoruz günümüzde.

Hızlı yemekten bıkmış biri olarak uzun zamandır güzel ev yemekleri yapan bir yer arıyordum. Menülerinde kaliteli ve güzel ev yemeği bulunduran çeşitli restoranlar ve pastaneler mevcut lakin çeşit noktasında fazla alternatif sunamıyorlardı.

Merhaba Ev Yemekleri tam bu noktada imdadımıza yetişiyor. Her gün değişen menüsüyle kaliteden ödün vermeden yavaş yemek bulabiliyorsunuz. Şahsen ben mercimekli köftenin müptelasıyım. Onsuz bir yemek yiyemiyorum. Çocukken yüzüne bakmadığım bulgur pilavını her yerde bulamıyordum. Merhaba yine bu konuda hızır gibi yetişiyor. Her gün mutlaka pirinç pilavı ve bulgur pilavını bulabiliyorsunuz. İstediğiniz kombinasyonları yapabiliyorsunuz.

Beslenme konusunda çok kafa yormuş biri olarak işin özünün uygun yiyecekte bittiğini söyleyebilirim. Zeytinyağlı yapılmış bir yemek arıyorsunuz ancak döner ve hamburgerin egemen olduğu bir alemde bulamıyorsunuzdur. Poğaça nesliyiz demişti bir arkadaşım. Ne kadar doğru bir ifade. Zeytinyağlı yemeklere rahatça ulaşabiliyorsunuz Merhaba’da.

Yerine göre zeytin yağı yerine göre tereyağı. İş yeri sahibi Gamze Hanım kimsenin mide rahatsızlığı çekmesi istemeyiz diyor. Bunun için malzeme kalitesinden asla ödün vermeyeceğini ifade ediyor.

Yaptığı yemeklerle zaten gönlümüzü kazanan Gamze Hanım işletme politikasıyla övgüyü fazlaca hak ediyor. Küçük bir aile işletmesi burası. Eşi Mustafa Bey ve oğlu Feyzi kendisine yardımcı oluyorlar. Feyzi üniversite öğrencisi ancak tüm yazı çalışarak geçiriyor.Arkadaşlarının tatilde denizde olduğunu hatırlatıyorum. “Zor gelmiyor mu?” diye soruyorum. Yüzünde bir tebessüm “Ben çalışmayı seviyorum.Bu işi yapmaktan çok mutluyum.” diyerek büyük bir alkışı hak ediyor.

Gamze Hanım girişimci bir hanımefendi. Sosyal medyayı da aktif kullanıyor. Her gün menüyü iştah açan fotoğraflarıyla paylaşıyor hesaplarında. Kendisiyle beraber dört kişiyi istihdam etmiş şimdiden. Çalışanların hepsi kadın. Hepsi bir anne. Burada yediğiniz yemekler anne eli değmiş yemekler. Şimdiden afiyet olsun.

Nasıl Gidilir?

Kahramanmaraş’ın en merkezi yerinde, Trabzon Caddesi’nden 20 m içerde, valiliğin tam karşısında sokak içerisindedir.

Dedezade Sokak, No: 1

Dulkadiroğlu/Kahramanmaraş

Tel:0 344 224 24 41

Facebook Yorumları
Tıkla. Paylaş. Destek Ol.

Hakan

Mühendis. Ekonomi, kültür/sanat yazıları.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir