Kahramanmaraş Toplu Ulaşım Rehberi

Şehir İçi Toplu Ulaşım İmkanları

Bir dönemler Kanlıdere, Hapishane, Hastane gibi ürkütücü isimleriyle meşhur Kahramanmaraş dolmuş hatları, 2016 yılından itibaren yerini belediye ve özel halk otobüslerine bırakmıştır. Günümüzde şehir içi toplu ulaşım sadece halk otobüsleri ile sağlanmakta olup raylı sistemler, metrobüs ve dolmuş gibi diğer vasıtalar bulunmamaktadır.

Toplu Taşıma Hatları

Kahramanmaraş otobüs hatları saat ve güzergah bilgisine buradan ulaşabilirsiniz.

Toplu Taşıma Ödeme Sistemi

Kahramanmaraş’ta otobüs ücretleri Kahraman Kart vasıtasıyla elektronik olarak ödeniyor. Kahraman Kart’ı bulunmayan yolcular sürücüden temin edecekleri 10 TL tutarında üç binişlik kullan at kartı satın alarak ulaşımlarını sağlayabilirler. Tek ya da iki binişlik kullan at kartlar bulunmamaktadır. Kahraman Kartı bulunmayan ve 3 binişlik kullan at kartı satın almak istemeyenler için daha ucuz olan bir diğer seçenek ise otobüsteki diğer yolcuların kartlarını kullanmaktır. İndirimli kartlar belge karşılığında kişiye özel düzenlendiği için başka yolcuların kullanmasına müsade edilmemektedir. Bu nedenle kartsız bir diğer yolcu  veya sizle birlikte seyahat eden misafir ve arkadaşlarınız için  öğrenci ya da öğretmen olsalar bile sadece Tam Kart tipindeki kartlar bu şekilde kullanılabilmektedir. Bu durumda kullan at biletin ortalama 3,33 TL’ye gelen biniş ücreti yerine Tam Kartı’nı kullandığınız kişiye ödeyeceğiniz 2,30 TL ile ulaşım sağlamak mümkün.

İndirimli kartları sadece Kahraman Kart işlem merkezinden, diğer kart tiplerini ise işlem merkezi ile birlikte şehrin birçok yerine yayılan bayilerden temin edebilirsiniz. Kartınıza para yüklemesini de işlem merkezi, bayiler ve otomatlar aracılığıyla yapabilirsiniz. Kahraman Kart işlem merkezi, bayiler ve otomatların adreslerine ve diğer konulara sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Toplu Taşıma Ücretleri
Kart Tipi Kart Satış Bedeli Tek Biniş Ücreti Aktarma Aylık Abonman (60 biniş) Aylık Abonman (90 biniş)
Tam Kart 6 TL 2,50 TL 0,30 TL 117 TL 171 TL
Öğrenci 10 TL 1,60 TL 0,30 TL 75 TL 108 TL
Öğretmen 10 TL 2,30 TL 0,30 TL Uygulanmamaktadır
Serbest Kart 10 TL Ücretsiz
Kullan At 10 TL Süresiz 3 biniş hakkı vardır.
Toplu Taşıma Ücretlerinin Diğer Şehirlerle Kıyaslaması

Kahramanmaraş şehir içi toplu ulaşım ücretlerinin çevre büyükşehir belediyelerindeki ücretlerle kıyaslaması. Diğer büyükşehirlerdeki ücretlerde eklenerek sayfa sürekli güncel tutulmaya çalışılacaktır.

Şehir Tam Öğrenci Güncel Kaynak
Kayseri 2,50 1,40 Tıklayınız
Kahramanmaraş 2,50 1,60 Tıklayınız
Adana 2,30 1,50 Tıklayınız
Malatya 2,15 1,40 Tıklayınız
Gaziantep 2,10 1,30 Tıklayınız
Şanlıurfa 1,50 1,10
Tıkla. Paylaş. Destek Ol.