Paris’te Gezilecek Yerler

pariserasmusstaj

Dünyanın en turistik kentlerinden biri olan ve sevgililerin gözdesi Paris’te, gezip görmeye değer pek
çok yer ve mekân bulunmaktadır. Paris’te gezilecek yerlerden bahsetmeye başlayacak olursak, tabii ki de Eyfel Kulesi’nden başlamak istiyorum.

Şehir hakkında ayrıntıları Paris uçak bileti ve şehir rehberi sayfamızda okuyabilirsiniz.

Eyfel Kulesi

Artık Paris’in sembolü haline gelmiş dünyaca ünlü Eyfel Kulesi, toplam 300 metre yüksekliğindedir ve 57, 115 ve 276 metrelerinde bulunan özel platformlardan bakarak Paris’in müthiş manzarasına şahit olabilirsiniz.

Notre Dame Katedrali

Sırada ise yine Paris’in gözdesi haline gelmiş dünyaca ünlü şahane bir katedral var. Dünyanın ilk ve en ünlü gotik katedrali unvanına sahip Notre Dame Katedrali, Eyfel kulesinden bile çok ziyaret edilmektedir.

Louvre Müzesi

Sırada ise sanatseverlerin gözdesi haline gelmiş Louvre Müzesinden bahsedeceğim. Leonardo Da Vinci’nin Mona Lisa tablosu dâhil neredeyse 35.000 sanat eserine ev sahipliği yapan Louvre Müzesi, yine Paris’te gezilecek yerler arasında.

Disneyland

Yalnızca çocukların değil, gençlerin ve yetişkinlerinde gözdesi haline gelmiş Disneyland, Paris’te çok eğlenceli ve keyifli vakit geçirebileceğiniz ve içinden çıkmak istemeyeceğiniz, gezilmesi gereken yerlerden biri haline gelmiştir.

Sacre Coeur Bazilikası

Yapılış tarihi açısından Notre Dame Katedrali kadar eski olmasa da, yine de gezilip görülmeye değer bir dini yapı haline gelmiştir Sacre Coeur Bazilikası.

Pompidou Merkezi

Turistlerin ilgisini çeken bir diğer yer ise Pompidou Merkezi’dir. Sıra dışı bir mimari yapıya sahip Pompidou Merkezi, genellikle sanatseverlerin ilgi odağı haline gelmiştir.

Versay Sarayı

Versay Sarayı ve Bahçeleri ise benim de şiddetle tavsiye ettiğim, Fransa’nın en büyük ve en muhteşem bahçelerini barındıran bir yerdir. Sarayın içi ise bahçesi kadar güzeldir. Mutlaka gezilip görülmesi gerekir.

Concorde Meydanı

Concorde Meydanı ise yine birçok turistin fotoğraf çekinmek için tercihi ettiği ve önemli bir tarihe sahip yerler arasında bulunmaktadır.

Paris Opera Binası

Yine sanatseverlerin ilgi odağı haline gelmiş yerlerden biri olan Paris Opera Binası, sanatsal ve mimari açıdan gezilip görülmeye değer bir yer haline gelmiştir.

Lüksemburg Bahçesi

Paris’te gezilecek yerler konumuzda yine önemli bir yere sahip Lüksemburg Bahçesi, ünlü Medici
Çeşmesini de barındıran ve harika bir manzaraya sahip yerlerden biridir.

Les Invalides

Ordu Müzesi ve Napolyon’un mezarı gibi önemli yapı ve eserleri bulunduran ve turistlerin çok tercih ettiği bir diğer yapı ise Les Invalides kompleksidir.

Orsay Müzesi

Dünyanın en güzel sanat merkezlerinden biri olan Orsay Müzesi, sahip olduğu tablolar ve heykeller
sayesinde Paris’te gezilecek yerler arasında önemli bir yere sahip olmuştur.

Eğer siz de Paris’te bulunan harika yerleri gezmek ve görmek istiyorsanız, uygun uçak bileti için
Atlasglobal’i ziyaret edip, tatilin keyfini Fransa’da çıkarabilirsiniz.

Facebook Yorumları
Bilgi paylaştıkça güzel...

Ede

Anonim yazılar...